מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם :

סטיילינג לגברים - כמה נעליים אתה באמת צריך?


על נעליים ו...גברים: מדריך הסטיילינג להנעלה גברית
מה גורם לנו הנשים להרגיש נשיות, חזקות, יפות, סקסיות וכו ? – נעליים כמובן. אי אפשר לתאר את היחס שלנו לנעליים ואף גבר לא יבין זאת.
ומה בין גברים ונעליים??
" יש לי 2 זוגות נעליים" אמר לי ידיד " נעל שחורה יפה לארועים חגיגיים בלבד ונעלי התעמלות לכל השאר", כמעט התעלפתי, אני עם יותר ממאה זוגות ועדיין מרגישה חוסר תמידי.
ואחר אמר לי "נעליים זה משהו שאני הולך איתו נקודה". "סגנון, קטע משהו?" שאלתי "ראי תשובתי הקודמת" ענה
כן, הגבר הישראלי הממוצע בדרך כלל מתייחס לנעליו כמו שהוא מתייחס לשאר פירטי האופנה – בצורה הכי פרקטית: משהו ללכת איתו. סגנון? טאץ'? קצת מעבר לפרקטיקה? הצחקתם אותם.
אך רבותי ורבותי - אל תחשבו שלא שמים לב לנעליים שלכם ! הנעל הלא נכונה בהחלט יכולה להרוס מראה שלם, לשדר מסר לא נכון ולקלקל, לא חבל
אצלכם הכל כל כך הרבה יותר פשוט :מה שהיה הוא שיהיה (פחות או יותר) מבחינת סגנון, צבעוניות ורעיון
לטובת אלו
אז כמה נעליים צריך הגבר?
הא זה תלוי, תלוי בסגנון החיים ובסביבת העבודה
נתחיל בסיווג הנעליים מקז'ואל לאלגנטי
קזואל

מתאים לחדר כושר, טיולים ושאר פעילויות שאינן קשורות בעבדוה או בילויים. ומומלץ שלכל אחד יהיה זוג אחד, לפחות, בארון.
סניקרס
מזכירות את הנעלי התעמלות, אך אינן מיועדות לפעילויות ספורט.
ניתן למצוא אותן בכל חנות נעליים וכן ברשתות האופנה לגברים. החומרים משתנים מניילון, כותנה (או בד אחר) לעור (או דמוי) וכך גם הצבעים והסגנון


ספורט אלגנט
אפשר גם לקרוא לקטגוריה SMART CASUAL, מעל לקזואל, אך מתחת לקלאסי.
כאן יש מגוון רחב חומרים, סגנונות וצבעים, יותר קזואליות או אלגנטיות.


אלגנטיות
נעליים קלאסיות, בארץ נחשבות לנעליים לארועים מיוחדים

אז מה בסופו של דבר גבר צריך?
להלן כמה המלצות (לא כולל נעליים לפעילויות מיוחדות: טרקים, גולף, סטפס, בלט וכו אלא רק אלו לעבודה ובילויים)
אתייחס לשני פרמטרים:
1. סביבת העבודה - היות וברוב המקרים העבודה תופסת את רוב שעות היום בהם אנו לבושים ואנו נדרשים להתאים עצמנו לסובב אותנו.
2. הסגנון האישי - עד כמה אתה מחבב אופנה ורוצה להשקיע במראה שלך.
סביבת עבודה קז'ואלית (רוב העובדים לובשים גינס, טי שירט וסוג של סניקרס/נעלי התעמלות)
* אם אתה קזואליסט בנשמה (לבשת גינס בבר מצווה/חתונה, לובש את הבגדים עד שמתפוררים, בארון יש לך רק גינס וטי שירטס, חושב שאופנה היא לבנות)
אתה זקוק ל: נעלי התעמלות (זה לכולם ורק לכושר), 2 זוגות של סניקרס (כדי שאפשר יהיה לגוון ומה יקרה אם אחד יקרע פתאום) שנראים כמעט כמו נעלי התעמלות וזוג אחד של משהו ספורט אלגנט שיהיה לארועים מיוחדים. והיות ואופנה זה ממש לא אתה - לך על משהו כמו הנעליים של טימברלנד או משהו מאד פשוט עם שרוכים, הכל בצבעים נייטרלים(שחור/חום כהה), הרי אין לך כח לחשוב על התאמות צבעים.
* אם אתה איכשו חובב אופנה ורוצה להשקיע במראה שלך (שמחת בבר מצווה/חתונה שאתה צריך ללבוש חליפה, משקיע בפריטים איכותיים, רוצה להתלבש יפה ומשוקע אך אין לך הרבה הזדמנויות וגם קצת חושש)
אתה זקוק ל: נעלי התעמלות, 2 זוגות סניקרס: לך על משהו מסוגנן יותר ו/או בצבע שונה (כחול/ירוק) אם אתה נוהג לצאת הרבה ולבלות מומלץ עוד זוג אחד של ספורט אלגנט, גם כאן לך על משהו מסוגנן יותר.


בתמונה: אופציה אפשרית לחובב אופנה בסביבה קזואלית.

סביבת עבודה ניהולית/פיננסית/ייצוגית (הג'ינס מחוץ לחוק, הרוב עם מכנסי כותנה וחולצת כפתורים כלשהי)
* קזואליסט
ממליצה לפחות על שני זוגות של נעלי ספורט אלגנט, אחד המתקרב לצד הקז'ואלי יותר שישמש אותך ליום יום והשני מתקרב לאלגנטי יותר למקרים בהם אתה נדרש למשהו מלובש יותר כמו כנסים מקצועיים, נסיעה לחול, הרצאה וכו. היות ואופנה זה לא ממש אתה, הייתי מוסיפה זוג סניקרס לסופ"שים ולימים משוחררים יותר.
* חובב אופנה
גם כאן מומלץ 2 זוגות נעלי ספורט אלגנט, בהחלט אפשר לנסות משהו מסוגנן יותר, אולי להוסיף צבע שונה או סגנון מעניין יותר. אם אתה נוסע הרבה לחול, או ממלא תפקיד ייצוגי בכיר - ממליצה להוסיף משהו מהרמה הבאה של הנעליים - זה עושה הבדל גדול בנראות, במסר ובהרגשה. והיות ואתה חובב אופנה ואוהב לגוון, ממליצה גם כאן להוסיף זוג סניקרס, לסופ"שים, טיולים, לבילוי עם החברה הקז'ואליסטיים ועוד.


סביבת עבודה ניהולית בכירה (קודי הלבוש ברורים ומוקפדים, חליפות זה שם המשחק)
קז'ואליסט
אתה אמנם מרגיש חנוט בבגדים מחוייטים, אך אין לך ברירה. האצילות מחייבת. בכל הזדמנות תעיף את הזקטים ותחזור לג'ינס וטי שירט. ממליצה לך זוג אחד מכל רמה – אחד אלגנטי קלאסי בשחור לארועים החשובים המחייבים חליפות. השני ספורט אלגנט לימי משרד וסביבה עסקית משוחררת יותר. והקז'ואל לכל השאר ובשביל הכיף שלך.
חובב אופנה
איזה כיף, במקרה שלך אפשר להשקיע בלבוש איכותי ומסוגנן ולהראות מיליון דולר. החליפות והבגדים היפים מתחברים אליך היטב ואתה ממש נהנה מזה. לך ממליצה על שני זוגות אלגנטיים בחום ובשחור כך שאתה יכול לגוון ולסגנן יותר המראה. אחד ספורט אלגנט לימים משוחררים יותר וסניקרס לפעילויות בסופש, טיולים וכו.

מקווה שעזרתי במשהו לתוהים.
תנעלו, ותהנו.