מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם :
13סיבות למה את חייבת שיהיו לך אביזרים (והרבה)? טיפים לסטיילינג מושלם

איזה טעם יש למרק עוף בלי מלח ו/או תבלינים? תפל וספק אם היית אוכלת משהו בסגנון. אני הרבה פעמים עושה השוואות בין אוכל לאופנה, בשניהם יש סגנונות, טעמים, צבעים ומגוון עצום, בשניהם יש את חומרי היסוד (עוף, מים, חולצה, מכנסיים) ובשניהם יש תבלינים שמשנים את הטעם, הצבע והסגנון, באופנה התבלינים הם האביזרים.
אני רואה את זה הרבה, נשים לובשות בגדים "רגילים" (למשל ג'ינס וחולצה, מכנס בד וחולצת כפתורים) אך נטולות אביזרים לחלוטין, ואיך המראה הזה נראה? סתמי ותפל בערך כמו מרק עוף בלי מלח.
כסטייליסטית אחד הדברים להם אני מטיפה במרץ הוא שימוש באביזרים. למה אביזרים הם חלק בלתי נפרד מהמלתחה והמראה שלך? ולמה את חייבת (לגמרי חייבת) שיהיה לך? וכל המרבה הרי זה משובח.

להלן 13 סיבות למה את חייבת שיהיו לך אביזרים, והרבה:

1. מוסיף סגנון
כמו שאם תוסיפי לתבשיל קארי הוא יקבל טאצ' הודי, כך באופנה, אם תוסיפי שרשרת עם ניטים, תקבלי מראה עצבני בועט ואם תוסיפי שרשרת פנינים, תקבלי מראה נשי, קלאסי, רומנטי. אביזרים בהחלט יכולים להיות אלו שיוסיפו את הסגנון למראה שלך, גם אם את לובשת משהו הכי סטנדרטי ומאבזרת, המראה עצמו יקבל טאצ' אחר לגמרי.

2. טאצ' אישי
כשהייתי דיילת אוויר, לא היה הרבה שהייתי יכולה לשנות במדים שלי. אך הדרך שלי להוסיף את עצמי למראה, היתה דרך אביזרים, אז הייתי מוסיפה עגילים אדומים, שרשרת כחולה שהיו עושים הרבה מאד הבדל וגורמים לי להרגיש יותר כיף וקצת אחרת מהשאר.

3. בקטנה
מידי פעם מפציעים טרנדיים שונים שצריך מהם ממש בקטנה. כי קצת יותר מידי עלול להיות יותר מידי. ומה עושים כשרוצים משהו במנות קטנות? נכון, אביזרים. שרשרת, עגילים, נעליים בסגנון בהחלט יספיקו.
אני מתכוונת בעיקר להדפסי חיות, צבעי נאון, ניטים (בטח יש עוד, אבל אלו העיקריים)
4. מוסיף צבע
הרבה מאיתנו אוהבות ללבוש שחור, הרבה שחור. אבל שחור לבד בלי שום תוספת צבע אחר זה אפל, משעמם, קודר ומבגר. את אוהבת הכל שחור, אין בעיה, אבל הוסיפי אביזר בצבע לשבור את זה. צבע זה דבר נפלא, ואם את מאלה שאוהבות את זה במנות קטנות, במיוחד בשבילך המציאו את האביזרים.

5. מוסיף עניין
את יכולה ללבוש את הפריטים הכי בסיסיים, משעממים ונטולי צבע ואז להוסיף אביזר גדול ומעניין וזהו. לא צריך יותר, המראה שלך נראה שונה, מעניין ומסוגנן יותר. אביזר אחד נפלא זה כל מה שצריך.

6. מעביר מהבוקר אל הערב
בטח גם לך יש ימים כאלו המתחילים בבוקר בעבודה ומשם את חייבת לרוץ לאירוע וממש אין לך זמן להחליף בגדים, מה עושים? אביזרים. מספיק שתחליפי את הנעליים,ממשהו שטוח ורגיל לנעלי עקב אלגנטיות, ואת התיק הגדול לקלאצ' מנצנץ וזהו, המראה ישתנה מהבוקר לערב.
בתמונה: אותם ג'ינס וחולצה, ובשינוי האביזרים המראה הופך מיומיומי לערב
7. ממקסם את הפוטנציאל של המלתחה
כמה דרכים אפשר ללבוש שמלה שחורה קטנה? אין סוף, כל עוד יש לך אביזרים. כל פריט (אם הוא לא מאד צבעוני ומסגונן) אפשר ללבוש באין סוף צורות על ידי שינוי האביזרים. אז ככה שכדי ליצור מראות שונים ומסוגננים, את לא צריכה כמויות אינסופיות של בגדים, את צריכה הרבה אביזרים.
בתמונה: כמה פעמים אפשר ללבוש שמלה שחורה? תלוי כמה אביזרים יש לך

8. מוסיף עדכון
אחד הטרנדים בקיץ שעבר היו צבעי הפסטל, שאינם מחמיאים לצהובות עור כמוני. אך אם אני מאד אוהבת פסטלים אך לא רוצה ללבוש משהו שלא מחמיא לי, מה עושים? אביזרים. נעליים, חגורות או תיק פסטליים בהחלט יעשו את העבודה,: המראה שלי יישאר מעודכן ומחמיא.
9. כשקשה למצוא בגדים - תמיד קל למצוא אביזרים
מעטות הן הנשים שיש להן גוף מושלם והכל מחמיא להן. לרבות מאיתנו יש מבני גוף קצת יותר מאתגרים. וכשקשה למצוא את הבגדים ואת עדיין רוצה להראות מעודכנת ומסוגננת – אביזרים יהיו החברים הכי טובים שלך במלתחה. למשל כשיש לך זרועות מאד רחבות וקשה לך למצוא חולצה שתהיה גם מסוגננת וגם תחמיא, את בהחלט יכולה ללבוש חולצה "רגילה" ולהוסיף אביזר מהמם ולא צריך יותר מזה.

10 סטיילינג מושלם אחרי 50
איפה שהוא אחרי גיל 50 הרבה מפרטי הלבוש הופכים ללא רלוונטיים: כל הקצרים, צמודים ומקושקשים מידי. מילת המפתח בלבוש היא קלאסי ונקי. אך אף אחד לא אמר שצריך להראות כמו דודה בת 100 ומשעממת. מה יעשה את ההבדל בין מראה מבוגר ומשעמם למראה רענן ומסוגנן אחרי גיל 50? נכון, האביזרים. הוסיפי הרבה ודווקא מסוגננים, גדולים וצבעוניים.
11. עוזר לנו להוציא את הדודה מהחצאית
ללבוש חצאיות זה נפלא, הרבה פעמים מאד מחמיא, אך לעיתים עלול ליצור מראה דודתי יכנעאי משהו והחשש הזה מונע מרבות וטובות ללבוש חצאיות בכלל (כואב לי הלב רק לכתוב את זה).
אם את רוצה לגרש את הדודה מהחצאית – הוסיפי אביזרים מדליקים ובצבעים (ואל תשכחי להכניס את החולצה בפנים) וזהו.

12. סטיילינג נכון
האסטרטגיה בסטיילינג היא תמיד להבליט יתרונות ולטשטש ולהסוות את האזורים המאתגרים ומעבר לבחירת הבגדים הנכונים, האביזרים יכולים לעזור לנו להשיג זאת. למה אני מתכוונת?
למשל לי יש אגן רחב, אז אני אלבש בחלק התחתון פריטים כהים ומשעממים על מנת לטשטש טוב יותר את האזור ולמנוע משיכת תשומת לב מיותרת לשם ואילו בחלק העליון אלבש פריטים בהירים ואוסיף שרשרת גדולה ומנצנצת כך שהדבר הראשון שמי שיראה אותי יראה הוא פלג הגוף העליון והפנים. ולחילופין אם האזור המאתגר שלך הוא אזור הבטן ויש לך רגליים מדהימות, אז פלג הגוף העליון יהיה כהה ומשעמם ואת הפלג גוף התחתון נלביש בחצאית קצרה יחסית, בחורף אפשר להוסיף גרביונים מיוחדים (אביזר נפלא נפלא לחורף) ונעליים בצבע בוהק וכך כל תשומת הלב תגיע לפלג הגוף התחתון ולא העליון.
13 כיף, כיף, כיף
אני מתייחסת לאופנה כמו משחק פאזל, כמו שבפאזל יש לנו חלקים ומהם אנו מרכיבים תמונה, כך באופנה, יש לנו את הבגדים והאביזרים ומהם אנו מרכיבים מראות שונים. וזה כיף לגמרי ליצור משהו כחדש בכל פעם: פעם החגורה האדומה והנעליים הלבנות, ואז שרשרת כחולה ונעליים אדומות, וצמיד ירוק, ועגילים כסופים וכו. אפשר ליצור מראות עד אין קץ, איזה כיף :-)

ועוד קצת

מה הכי חשוב?
יש לנו שרשראות, עגילים, צמידים, גרביונים, חגורות, נעליים, תיקים, צמידים, טבעות (וגם כובעים וקשתות וסרטים לשיער וסיכות לבגד), וואוו, אז איך מאבזרים? משתמשים בהכל ביחד?
אז זהו שלא, יש יותר חשובים ויש פחות.
הכי חשוב: אזור הפנים. אנו תמיד רוצים להחמיא לפנים ולמשוך את תשומת הלב אליהם, לכן שרשרת היא הפריט מספר אחד.
עגילים חשובים, אך פחות בשל גודלם, ואם את רוצה שיעשו הבדל במראה - שיהיו עם נוכחות וצבע (עגילים קטנטנים מכסף לא יעשו הבדל).
אם ללכת על מראה יוקרתי ומודרני, אפשר להציץ בקטלוג עגילי יהלום שנמצא באתר הזה , יש שם מבחר עגילים בשיבוץ יהלומים בצבעים עדינים ומהפנטים.
לאחר מכן: נעליים. נעליים יכולות לרומם ולהרוס מראה. ואין מצב כזה שיש יותר מידי נעליים

הבאים אחר כך: חגורה (חשוב במיוחד אם יש לך מותן צרה ואת רוצה להדגיש אותה)
תיק - בהחלט חשוב מאד, אך כשאת יושבת באירוע, בעבודה - את לא נמצאת עם התיק עלייך, אז זה קצת מוריד מחשיבותו.
צמידים - יעשו הבדל רק אם יש להם המון צבע ונוכחות.
טבעת - כן או לא, זה לא ממש ישנה.
מה המלאי המינימאלי שמאד (מאד) כדאי שיהיה לך?
המלצה שלי: 2 נייטרליים (שחור, לבן, NUDE) ואחד בצבע (אדום, כחול, ירוק, צהוב, סגול וכו)
בשרשראות: אחת בשחור ואחת בלבן, ועוד אחת באדום
נעליים: כאן הייתי הולכת על מינימום של 4 זוגות: 2 נייטרלים ליום (שחור ו NUDE), אחד עם עקבים ואחד עם צבע
תיק: לפחות אחד ליום ואחד לערב, ועוד אחד בצבע
חגורה, עגילים, ושאר האביזרים לפי ההמלצה: 2 נייטרליים ואחד בצבע.
כך תמיד תוכלי להתאים לכל דבר וגם קצת לשחק עם צבעים.
אז מקווה שעשיתי לך חשק (והגיון) להוסיף אביזרים ורבים ככל האפשר למלתחה שלך.
:-)
דניאל לוזון, סטייליסטית בליווי אישי