מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם :
איך ללבוש פסים ולהראות נפלא? 10 טיפים לסטיילינג אישי מנצח ומחמיא

פסים, כל כך נפלאים ואחד ההדפסים הכי קלאסיים ופופלריים. במשך שנים האמונה הרווחת היתה שיש את אלו הידידותיים, המאריכים והמחמיאים - האנכיים ואלו המרושעים והמשמינים - האופקיים. אז נכון שבאופן כללי קוים אופקיים מדגישים רוחב ואנכיים אורך, אך כמעט כמו כל דבר בחיים, אין שום דבר מוחלט ורוחות חדשות הנושבות בעולם הסטיילינג  מבשרות לנו כי יש אופקיים ידודתיים ומחמיאים להפליא ואנכיים מרושעים ומשמינים. וכך במשך שנים רבות נשים נמנעו ללבוש את הפסים האופקיים הרעים ולבשו את האנכיים הטובים כשרצו פריט מחמיא.
 זה בהחלט מבלבל, אז איך יודעים איזה פסים ללבוש למראה מחמיא? הנה 10 כללים למראה מפוספס ומחמיא וסטיילינג נפלא.

1. פחות קונטרסט =  יותר מחמיא
כלל האצבע הוא – ככל שהקונטרסט בין צבעי הפסים קטן יותר – כך יחמיאו יותר ולהפך, הדבר נכון במיוחד כאשר מודבר באלו האופקיים. כשהקונטרסט בין הצבעים קטן – האפקט המרחיב של הפסים האופקיים כמעט לא קיים.
 

 
2. יותר רחוק = פחות מחמיא
כלל האצבע הוא – ככל שהפסים יותר רחוקים אחד מהשני – הפריט פחות מחמיא ואת תראי נמוכה ורחבה יותר ולהפך. לכן עדיף פסים צפופים יותר ובמרחק שווה אחד מהשני, אנו לא רוצים להעסיק את העין יותר מידי.
בתמונה: הפסים גם רחוקים וגם "נופלים על החלקים הרחבים יותר ויוצרים מראה לא מחמיא

 
3. יותר עבה = פחות מחמיא
כלל האצבע הוא – ככל שהפסים יותר עבים – כך הם פחות מחמיאים. ככל שהפס יותר עבה, העין תאט ותתמקד בו ואת תראי רחבה ונמוכה יותר, לכן פריט עם רחב פסים מתאים בעיקר לגבוהות והרזות שביננו. לעומת זאת כשהפסים דקים, לעין קשה להתמקד בנקודה אחת והיא תסתכל למעלה ולמטה ולא לצדדים – ואת תראי גבוהה יותר (ורזה יותר)
 

4. סוג הבד – חשוב ביותר
כמו בכל פריט ובמיוחד עם הדפסים ובמיוחד במיוחד עם פסים לסוג הבד יש חשיבות קריטית לאיך שבסופו של דבר הפריט יראה.
הכלל החשוב בפסים – לשמור את אותו רוחב בינהם ואותו קו ישר, ולמה אני מתכוונת: למשל במכנסיים עם פסים אנכיים, אם בד המכנסיים נמתח ובמיוחד בירך הרחבה יותר ובגלל המתיחה הפס כבר לא ממש ישר, אלא התעקל, והמרחק בין הפסים גדל – זהו אחד המראות הפחות מחמיאים והיותר משמינים. וכך גם במקרה של חולצה עם פסים אופקיים, אם במקרה יש לך חזה/ בטן גדולים והפסים באזורים האלו נמתחים – הפסים ירחיבו, ידגישו ויצרו מראה מאד לא מחמיא.
אז כשמדובר בפסים עדיף:
* בד ללא מתיחה
* בד עם נפילה יפה

כמה דוגמאות לבד נמתח ולמראה לא מחמיא, הפסים נמתחים ומדגישים את הרוחב
 
 
5. הגזרה
גזרה מחמיאה חשובה בכל בגד, כשמדובר בפסים – זה חשוב שבעתיים. אם את רחבה באזור האגן ולובשת מכנסיים/חצאית צמודים אפילו קצת יותר מידי – הפסים עלולים לשנות את צורתם והמרחק בינהם וליצור מראה לא מחמיא. בבגדים מפוספים הפספוסים בתפירה, גזרה ואיך שזה יושב בולטים עוד יותר, לכן חייבים להקפיד יותר על מידה נכונה (לא קטן ולא גדול מידי), תפירה מצוינת (בלי חוטים פרומים ומשיכות של הבד), איכות טובה ושאר הפרטים הקטנים אך חשובים.
בתמונה: גזרת השמלה היא שעושה את ההבדל והופכת אותה לפריט מחמיא ונפלא: צמודה בחלק העליון הצר ורחבה בחלק התחתון הרחב יותר

 
6. אלכסון הוא בכלל לא אסון.
פסים אלכסוניים הם עוד אופציה מעניינת, מחמיאה ומצויינת ובהחלט כדאי להוסיף חצאיות, שמלות, חולצות ועליוניות מפוספסות באלכסון. על האלכסוניים גם חלים הכללים של הפסים (סעיפים 1- 5)
בתמונה: הפסים האלכסוניים מחמיאים והחיתוך באזור המותן יוצר אשליה של מותן צרה יותר.

7. תשומת לב באזורים מאתגרים
אם את רזה, גבוהה ויש לך פרופורציות מושלמות – לא משנה איזה פריט מפוספס תלבשי – הכל יראה נפלא. אך לרובנו אין גוף מושלם ולכל אחת יש את האזור המאתגר שלה: אם זה ירכיים רחבים, בטן משתפלת או ציצים גדולים ולכן כאשר לובשים פסים ה"נופלים" על אזורים אלו - צריך לשים לב במיוחד ולוודא כי אלו הפסים הידידותיים (לפי סעיפים 1 – 5).
בתמונה
: חצאית מצויינת לבעלות אגן רחב: הגזרה הרחבה מחמיאה, הפסים בעובי בינוני ומרוחקים באופן שווה אחד מהשני וכל המראה הוא נשי, מדליק ויפה

8. צרי לך אסטרטגיית פסים
גם פסים מרחיבים יכולים להיות ידידותיים להפליא וליצור מראה מאוזן ומחמיא - אם יודעים להשתמש בהם בחוכמה. עולם הנשים מתחלק בין היתר לשני חלקים – לתפוחים (אלו הרחבות בפלג הגוף העליון וצרות בתחתון) ולאגסים (אלו הרחבות בפלג גוף התחתון וצרות בעליון) אחד מהטריקים של הסטיילינג ליצור מראה מחמיא הוא ליצור איזון בין שני פלגי הגוף ואפשר לעשות זאת בקלות על ידי פסים, למשל: לאגסית מומלץ ללבוש חולצת פסים עבים ורחוקים ובחלק התחתון פסים דקים וקרובים, זה יוצר אשליה של חלק עליון רחב יותר ותחתון צר, את אותו רעיון ניתן (באופן הפוך כמובן) ליישם אצל התפוחית.
 
 

 
9. אביזרים
אם את אוהבת פסים, אך לא בטוחה שאת יודעת איך להוסיף אותם כפריט לבוש או רוצה עוד קצת מהם, הם יכולים להראות נפלא ולהוסיף הרבה גם כאביזר. נעליים, תיקים, כובעים, צעיפים ושאר אביזרים מפוספסים הם תוספת מדליקה ומסוגננת לכל מראה.
 
 

10. שלבי פסים עם פסים והדפסים מכל הסוגים
פעם לפני הרבה הרבה שנים לא היו משלבים בין הדפסים שונים ובין סוגי פסים, ימים אלו חלפו עברו ואם את רוצה ליצור מראה מסוגנן, ייחודי ומדליק – שלבי חולצת פסים. ובהחלט אפשר לשלב גם נקודות והדפסים אחרים.