מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם :

איך להתאים את השרשרת למראה? מדריך הסטיילינג המלא לבחירת השרשרת המושלמת.

אין, אין, אין מראה מושלם בלי, בלי, בלי אביזר בכלל ושרשרת בפרט.
השרשרת, אולי האביזר הכי חשוב ביצרת מראה נפלא וסטיילינג מושלם: היא נמצאת ליד הפנים, ויכול להוסיף סגנון, צבע, עניין, כיף וחתימה אישית.

אם היא כל כך חשובה ביצירת מראה נפלא ויש לה כזה מקום של כבוד ויש הרבה גדלים, אורכים, סגנונות ויש סוגים שונים של צווארונים ומפתחים וכאילו לא מספיק בזה, לכל אחת יש מבנה גוף שונה, ולא כל שרשרת מתאימה לכל צווארון ו/או מבנה גוף, אז איך בוחרים את השרשרת הנכונה? אז מה עושים? הנה המדריך המלא.

נתחיל בך - איך להתאים את השרשרת למבנה הגוף (פלג גוף עליון)?

נשמע אולי מוזר, להתאים את השרשרת למבנה הגוף, הרי זה לא בגד, אך עדיין יש מספר פרמטרים שמומלץ מאד להתחשב בהם על מנת למצוא את השרשרת שתחמיא לך ולמראה ולא להפך.

אורך הצוואר ועוביו צוואר ברבורי וארוך נחשב נשי ומעודן וזה המראה אליו שואפים, לכן אם יש לך צוואר קצר (שבד"כ גם יותר עבר) לא נראה לקצר אותו עוד יותר ולכן לא מומלץ להוסיף שרשרת בסגנון קולר, אלא עדיף אחת ארוכה ופתוחה יותר שתאריך את מראה הצוואר.
אם יש לך צוואר ארוך מאד, קולר עבה יהיה הבחירה האידיאלית עבורך.

פרופורציות כמו בכל דבר בחיים, גם בבחירת שרשרת מומלץ לשמור על פרופורציות: אם את בחורה גדולה (גבוהה ו/או רחבה) או קטנה (נמוכה ו/או צרה) השרשרת צריכה להיות במתאם.

חזה גדול  חזה גדול מושך מספיק תשומת לב ואנו לא צריכים אקסטרה, לכן כדאי להקפיד:
* שהשרשרת לא תגמר בדיוק באמצע החזה, אלא מעליו (כך גם תשומת הלב תהיה יותר באזור הפנים ולא החזה)

* עדיף שלא תהיה ארוכה, כי אז היא נתלית על החזה, מה ששוב, מדגיש את הגודל ובאופן כללי עלול להראות פחות טוב.

בטן גדולה על מנת לא להדגיש את גדולתה ולמשוך תשומת לב אליה, מומלץ כי מאותגרות הבטן לא יוסיפו שרשראות שהקצה/תליון שלהן מגיע עד לחלק הרחב ביותר בבטן, אלא עדיף שתהיה קצרה יותר.

צוואר ומחשוף מקומטים (מאד) עד שפלאי הפלסטיקה יוכלו להתמודד עם קימוטים עמוקים בצוואר ובמחשוף, עדיף לא למשוך אליהם את תשומת הלב ולהוסיף שרשרת בולטת ודומיננטית צמודה לצוואר, מומלץ להוסיף שרשרת ארוכה או אפשר בהחלט להוסיף עגילים משגעים.


בתמונה: השרשרת הבולטת רק מושכת את תשומת הלב לצוואר המקומט, שרשרת עם ארוכה או עגילים היו עובדים טוב יותר.

צבעוניות מחמיאה היות והשרשרת קרובה לפנים, כדאי מאד שצבעה יהיה מאלו שמחמיאים לך ומאירים את פניך ולא להפך.

כיצד לשלב את השרשרת במראה?

התחילי עם הסוף חשבי איך היית רוצה שהמראה הסופי יראה, מה תהיה הצבעוניות, איזה סגנון מתחבר לך, אילו אביזרים את רוצה להוסיף, וברגע שיש לך תמונה סופית קל יותר לבחור את השרשרת המתאימה.

איפה הפוקוס מומלץ כי תהיה נקודת פוקוס אחד במראה זה יכול להיות חולצה מעניינת עם פייטים, חגורה עם אבזם גדול, נעליים מאד מיוחדות, שרשרת צבעונית גדולה וכו. גם שרשרת גדולה וגם חולצה מנצנצת עלול להיות טו מאץ', כמו תמיד LESS IS MORE

שלבי במראה שרשרת צריכה להשתלב במראה ולהיות חלק ממנו, לכן התייחסי לצבעוניות במראה, עד כמה הפריטים צבעוניים, תוספות טקסטורות, מלמלות, אפליקציות (ולא לסלולר) וכו אם הבגד עצמו עמוס בפרטים עדיף שהשרשרת תהיה מינורית יותר. אך הגזרה נקיה והצבעים רגועים זה המקום להוסיף את השרשרת הבולטת.

לא MATCHI MATCHI יש לך נעליים אדומות, לא רק שזה לא אומר שאת צריכה גם שרשרת אדומה, אלא להפך, עדיף צבע אחר. המאצ'י מאצ'י הזה מאד אנכרוניסטי.

הוסיפי צבע שרשרת היא דרך נהדרת להוספת צבע למראה (במיוחד לכל לובשות השחורים) אל תחששי להוסיף גם מספר צבעים, זה רק יהפוך את המראה למסוגנן ומעניין יותר.

הוסיפי אמירה אישית שרשרת כסף וזהב דקיקות זה חביב, אבל זה לא מוסיף כמעט כלום למראה.
הוספת שרשרת היא דרך נהדרת נוספת להוסיף את הביטוי העצמי שלך, את החתימה והאמירה האישית.

בני מלתחת אביזרים ושרשראות כמו מלתחת בגדים, בני לך מלתחה של שרשראות התחילי עם הבסיסיות (פשוטות יחסים ובצבעים שחור, לבן, אדום) ואחכ את צבעוניות והמיוחדות יותר כך שתוכלי לשחק איתן כמה שיותר ליצור יותר מראות שונים ומסוגננים.

בתמונה: אם יש לך מספר שרשראות בסגנון הזה - זאת התחלה טובה.

הקפידי על איכות סבירה שרשראות פלסטיקיות, מוזהבות/מוכספות מידי ופושטיות עלולות ליצור מראה זול, ילדותי ולהרוס גם מראה מושקע. לכן מומלץ להקפיד על איכות השרשרת. עדיף לא לקנות את השרשראות ברשתות (קסטרו, הוניגמן, קרייזי ליין וכו) הן בדרך כלל באיכות ירודה מאד ובמחיר גבוה מאד מאד ביחס לתמורה. רוצה דברים יפים, טובים ומיוחדים? קני בירידי אופנה ואצל המעצבים נחלת בנימין בימי שלישי ושישי היא אופציה נהדרת לדברים נפלאים.

איזה אורך מתאים לאיזה צווארון?

לחולצות ולשמלות צווארונים ומפתחים שונים והרבה שואלות אותי איזה אורך שרשרת מתאים לאיזה צווארון.
אז כמו באופנה אין כאן חוקים ואין נכון ולא נכון, אך יש שילובים שעובדים טוב יותר יחד,

אורכים שונים של שרשראות ושמותיהן (לצערי, אין עדיין שמות עבריים לזה)


וסוגי הצווארונים שונים ומה מתאים להם?

צווארון סירה (מפתח צר וארוך יחסית הנמתח לרוחב עצמות הבריח) - שרשרת ארוכה תראה כאן נהדר.

צווארון V - שרשרת בצורת V או משהו עם תליון, גודל השרשרת תלוי בגודל המפתח, באופן כללי, ונכון גם לשאר המפתחים עדיף שהשרשרת תהיה קטנה יותר מהמפתח.

צווארון U בד"כ מדובר במפתח עמוק, לכן אפשר, ומומלץ, להוסיף שרשרת גדולה, מדורגת וארוכה.

רבידה גודל השרשרת צריך להיות מותאם לגודל המפתח וקטן קצת ממנו. אופציה נוספת היא שרשרת ארוכה.

סטראפלס יש כאן הרבה עור חשוף וממש מזמין שרשרת גדולה מאד עם הרבה סגנון ואמירה.

קשירה - בהתאם לצורת הצווארון הנוצרת מהקשירה, אם למשל נוצר צווארון קטן בצורת V - שרשרת קטנה עם תליון.

צווארון CREW  (כמו צווארון U, אך המפתח קטן יותר) כל סגנון ואורך יכול להתאים.

גולף באופן מובהק שרשרת ארוכה היא הבחירה הטובה ביותר.

חולצת כפתורים עם צווארון - כשהחולצה פתוחה מומלץ שרשרת שתהיה קטנה ממפתח ה- V שנוצר, גם קולר היא אופציה טובה. כשהחולצה סגורה אפשר להוסיף שרשרת מתחת לצווארון (בדומה לעניבת פפיון)

 נכון שזה פשוט? :-)

דניאל לוזון, סטייליסטית אישית