10 הדברים שאף פעם, כמעט, לא יחמיאו לך וירחיבו
מצד אחד הבגדים שלנו יכולים להיות הכלי הכי יעיל לעיצוב הגוף, אך אם לא נשמתמש בהם נכון, הם יעשו בדיוק ההפך, וגם בחורה חתיכית באופן כללי עלולה להראות רחבה וגדולה יותר ממה שהיא. מה הם 10 הדברים שלא רק שלא יחמיאו אלא יגדילו וירחיבו? הנה הרשימה השחורה:
1. לא להתאים את הבגדים למבנה הגוף.
אנו באות בגדלים ובמבני גוף שונים, ולכל מבנה גוף יש את הפריטים הנכונים ואת המידה הנכונה עבורו. ומה קורה כאשר לא את לא מתאימה  את הבגדים למבנה הגוף, כאשר הפריט גדול או קטן מידי? את עלולה להבליט יותר מידי את מה שאת לא רוצה ובכך ליצור מראה לא מחמיא בעליל ומשמין.

2. להוציא דברים מפרופורציה
אם את בחורה גדולה הבגדים והאביזרים שלך אמורים להיות גדולים, ולהפך אם את קטנה. למשל כשבחורה גדולה הולכת עם תיק קטן מידי – היא נראית גדולה עוד יותר ולהפך,בחורה קטנה שתלך עם תיק גדול מידי, תראה קטנה עוד יותר. זה נכון לגבי כל האביזרים (שרשראות, עגילים, נעליים, תיקים) בגדים (במיוחד כאשר מדובר בפריטים עם הרבה בד) וגם הדפסים. כלל – שמרי על פרופורציות, בכלל לחיים, והכל יראה נהדר.
בתמונה: בחורה עם פלג גוף עליון רחב וגדול לא צריכה ללבוש כתפיות ספגטי דקיקות, שרק מדגישות עוד יותר רוחב וגודל.

3. בדים מבריקים, דקים ונצמדים
לסוג הבד יש חשיבות עצומה לאיך שבסופו של דבר הפריט יראה עלינו. אותו פריט באותה גזרה וצבע, אך מבד שונה יראה אחרת לגמרי. הבדים היותר מסוכנים הם אלו הדקים והנצמדים שעלולים להבליט ולהדגיש כל דבר, גם אם לא רוצים, ואם הם גם מבריקים, זה ממש סכנה.

בתמונה: מה קורה כשהבד דק, מבריק ונמצד יותר מידי
4. להדגיש את הדברים הלא נכונים
כשהגוף שלנו חטוב, אז הכל נפלא, אבל, כמה כאלו עם גוף מושלם אני מכירה? אף אחת, לרובנו יש איזור מאתגר כלשהו בגוף. האסטרטגיה סטיילינג היא תמיד להדגיש את האיזורים הטובים ולטשטש/להסוות את היותר מאתגרים. ומה קורה כשעושים ההפך? נראים רחבים, גדולים ויוצרים מראה לא מחמיא. חשבי מה היית רוצה להדגיש ומה היית רוצה לטשטש, ושזה יהיה הקו המנחה שלך כשאת מתלבשת ומתאבזרת.

בתמונה: ההדפס הבהיר, שמושך הכי הרבה תשומת לב, יושב בדיוק על החלק הכי רחב בבטן ומושך את כל תשומת הלב אליו, NO GOOD
5. הרבה בד
יש טעות רווחת (ודווקא בקרב הנשים הגדולות יותר) שפריטים גדולים מסווים טוב, אז זהו שלא. הרבה בד = הרבה נפח = מראה גדול ורחב = מראה לא מחמיא.
בתמונה: משמאל השמלה המקורית, גדולה ורחבה לאורך כל הגוף
מימין: אחרי שיפצור קצר ו"גילוח" קצת מהעודפים של הבד – נוצר מראה הרבה יותר מחמיא, לא?
6. לקצר את הרגליים והמראה
כשהרגליים שלנו נראות ארוכות יותר, אנו נראות ארוכות יותר באופן כללי וגם צרות יותר. ולהפך, אם תקצרי את מראה הרגל, תקצרי את המראה ותראי רחבה יותר. דרכים יעילות לקיצור הרגל ולהרחבת המראה: לבישת חולצה ארוכה, מכנסי 3/4, מגפונים, סנדלים עם רצועה הנסגרת על הקרסול, מכנסיים בגזרה נמוכה, חצאית מידי, גרביונים בצבע שונה מהשמלה/חצאית והנעליים.


בתמונה: כמה פעמים הבחורה חותכת את הרגליים? אז זה איכשהו נסלח כשיש רגליים רזות וארוכות, אך מה קורה כאשר זה לא המקרה?
7. הלבשה תחתונה לא תומכת
כבר דשתי רבות בחשיבות ההלבשה התחתונה, אך עדיין אני רואה יותר מידי נשים עם תחתונים וחזיה לא ראויים. אם אני רואה את קווי התחתונים שלך מבעד לבגדים זה אף פעם לא יכול להיות טוב, בטח עם הם חותכים בבשר. חזיה לא מותאמת לא תתמוך בחזה ולא תעמיד אותו במקומו – במרכז בית החזה ותגרום לציצים להישפך לצדדים, מה שיצור מראה רחב. וככל שמבנה גופנו מאתגר יותר, כך אנו זקוקים יותר לתמיכה מלמטה, השקיעי מה שנדרש על מנת לרכוש את הכי טוב והכי מותאם.
בתמונה: איזה הבדל אדיר עושה חזיה תומכת לעומת אחת שלא.
8. צבעים בהירים, בוהקים וניאון
כשיש לך גוף מושלם, כל צבע יעשה עבודה טובה, אך מה קורה כשיש לנו גם אתגרים גופניים לא מעטים? צבעים בהירים/כהים הם לא הדבר היחיד המשפיע על כיצד הבגד מונח עלינו, ולסוג הבד והגזרה יש אפילו חשיבות גדולה יותר, אך עדיין, צבעים בהירים, ניאונים ייטו להבליט ולהרחיב יותר וימשכו יותר תשומת לב מחברי הם הכהים. שימי לב במיוחד באזורים המאתגרים שהצבע לא מבליט/מרחיב/מדגיש מידי.

בתמונה: בגד ניאון עלול להיות אויב, לעומת זאת אביזר ניאון בהחלט חבר טוב. אם את רוצה צבעים בוהקים ובהירים – עדיף כאביזר.

9. חיתוכים בבשר
חזיה לוחצת, מכנסיים צרים מידי, חצאית עם חגורה לוחצת, תחתונים עם גומי חזק, כל אלו יוצרים חיתוכים בבשר ומראה רחב וכל כך לא מחמיא. הקפידי כי לא נוצר שום חיתוך לא מחמיא בשום מקום ובשום מקרה, זה BIG NO NO

10. תוספות מיותרות 
פרנזים, כיסים בולטים, חגורה ענקית, טול, פצ'ים, מלמלה לאורך כל החולצה/שמלה ועוד  – כל אלו ירחיבו, יוסיפו נפח ולא יחמיאו, אז בשביל מה? יותר עדיף בלי.

 בתמונה: מה הייתי עושה בלי קים קרדשיאן? תמיד מספקת לי חומר למה לא ללבוש.
🙂 🙂
דניאל לוזון, סטייליסטית