אביזרים הם חלק בלתי נפרד מכל מראה ולעיתים אפילו יותר חשוב מהבגד עצמו. הם מוסיפים סגנון, צבע, יחודיות, עדכניות ומשדרגים כל מראה.

ממפגשי הסטיילינג שאני עושה אני יודעת כי רבות היו רוצות להוסיף אביזרים, אך לא תמיד יודעות איך לעשות זאת.

אז הנה 7 טיפים יעילים להוספת אביזרים למראה ולסטיילינג משודרג ונפלא
באופן כללי – האביזר הוא תמיד חלק מהמראה הכללי ואמור להשתלב בו ולשדרג אותו ולא להפך.

1. צבע
האביזר יכול להיות זה שיוסיף את הצבע למראה, השאלה היא תמיד כמה צבעים את אוהבת והאם את רוצה ליצור דרמה במראה או לא.
* כשאת לובשת צבעים נטרליים (שחור, לבן, זהב, כסף, אפור, נייבי, קרם) או השילוב בינהם (פסים שחור לבן, משבצות אפור וקרם) כל צבע יכול להתאים.
* כשאת לובשת הדפס צבעוני אפשר להוסיף אביזר בצבע נטרלי או באחד מצבעי ההדפס (אם ההדפס הוא בצבעי ירוק, אדום, ורוד – אפשר להוסיף את האביזר בכל אחד מהצבעים האלו) על מנת לא להעמיס יותר מידי.
* אפשר להעזר בגלגל הצבעים:
אם את לא רוצה יותר מידי דרמה – שלבי צבעים הממוקמים קרוב אחד לשני בגלגל (למשל כחול וסגול/ירוק, כתום ואדום/צהוב) או גוונים שונים של אותו צבע. אך את רוצה מראה דרמטי עם הרבה נוכחות שלבי צבעים הנמצאים אחד מול השני (למשל אדום וירוק, כחול וכתום, צהוב וסגול)

* חייב שיהיה לך משהו באדום שתמיד ישדרג את המראה ויוסיף עניין וצבע. וכן בשחור ובלבן

2. גודל
היות ואנו רוצים שהאביזר ישתלב היטב במראה לגודל האביזר יש חשיבות רבה.
* כמה דרמה רוצים להוסיף – אם את רוצה מראה דרמטי ויוצא דופן – בחרי אביזר גדול במיוחד, ככל שהאביזר יהיה גדול יותר, כך יבלוט ויוסיף יותר למראה ולהפך (שרשרת כסף קטנטונת כמעט ואינה מורגשת ואינה תורמת רבות למראה)
* מה הפרופורציות שלך – לבחורה קטנה עדיף אביזרים קטנים יותר ולהפך.
* מה את לובשת – אם הבגד שלך כבר כולל תוספות כמו פייטים, פרנזים, אבנים, ניטים וכו – עדיף שהאביזר יהיה קטן יותר על מנת לא ליצור מראה עמוס מידי.
3. סגנון
כמו בבגדים, גם באביזרים יש סגנון: קלאסי, אבנט גארד, פאנק וכו. הוסיפי את אלו בסגנון שהכי מתחבר אליך בתור התחלה. אם מיצית את שילוב של אביזרים באותו סגנון כמו הבגדים שלך, כישורי הסטיילינג שלך התפתחו ובא לך משהו אחר – הוסיפי אביזרים דווקא בסגנון אחר מהבגדים: אם את לובשת שמלה קטנה שחורה וקלאסית – הוסיפי אביזרים אבנט גארדים ומטורפים, שילובי הסגנון עובדים נפלא ביצירת מראה מעניין ומיוחד.
* למתחילות שביננו – אם את רוצה להתחיל לשלב אביזרים במראה שלך ואת רק מתחילה – התחילי באביזרים בצבעים נטרליים (כולל אדום), בגודל קטן עד בינוני בסגנון קלאסי ועדין. לאחר שתצברי ניסיון – אפשר להתחיל להתנסות בדברים חדשים
4. הפוקוס
כפי שכתבתי, האביזר צריך להשתלב במראה שלך, להשלים אותו ולא להעמיס עליו ולהרוס אותו. בכל מראה מומלץ שתהיה נקודת פוקוס מרכזית אחת/
* אם יש לך פריט צבעוני ש"גונב" את כל הפוקוס – האבזור אמור להיות עדין וקטן, ולהפך – אם הלבוש הוא רגוע ובצבעים נטרליים – בהחלט אפשר להוסיף אביזר גדול, צבעוני ומטורף שהוא יהווה את נקודת הפוקוס
* כאשר את רוצה להוסיף כמה אביזרים למראה, נניח חגורה ושרשרת. החליטי מי מהם יהיה נקודת הפוקוס והשני יהיה רגוע ונטרלי יותר.
בתמונה כאן מימין יש לנו שתי נקודות פוקוס והמראה כבר נראה עמוס מידי, ומשמאל, יש רק נקודת פוקוס אחת, וזה כל מה שצריך.
5. איך לשלב בין האביזרים במראה?
נניח והלבוש שלך הוא פשוט יחסית ואת רוצה לשדרג אותו על ידי אביזרים (למשל חגורה, שרשרת, עגילים ונעליים) ומתלבטת איך לשלב אותם במראה שלא יהיה עמוס מידי. הרי יש אין ספור אפשרויות  – אז איך מתאימים?? המלצה שלי – בחרי אביזר אחד מהם שיהיה המרכזי (זה יכול להיות הרכישה החדשה שלך, היוקרתי יותר, הכי מטורף או זה שאת הכי אוהבת) והתאימי את שאר האביזרים אליו: למשל יש לך חגורה אדומה, יוקרתית ומשגעת שאת מאד אוהבת ורוצה להוסיף אותה לשמלה השחורה. החגורה תהיה האביזר המרכזי ושאר האביזרים יותאמו אליה: השרשרת תהיה עדינה (עדיין יכולה להיות בצבע שונה כמו ירוק או תכלת) העגילים יהיו בצבע כסף (ניטרלי לגמרי) והנעליים שחורות. כך יצרנו מראה מאובזר, מושקע ויפה אך לא עמוס.
6. איפה למקם?
האסטרטגיה המרכזית בסטיילינג היא להבליט יתרונות ולהסוות את האזורים המאתגרים בגוף והאביזרים בהחלט יכולים לעזור לנו ליישם את האסטרטגיה הזאת: למשל הפלג גוף העליון שלי צר והמותן שלי, הנכס המרכזי בגופי, דקיקה, לעומת זאת הפלג גוף התחתון רחב וגדול והרגליים מגושמות וקצרות. ולכן ארצה למשוך את תשומת הלב למעלה ובעיקר למותן שלי לכן האזור שלי תמיד יכלול חגורות מעניינות ויפות ושרשראות ופחות נעליים. אם הרגליים שלך חטובות ויפות אך הבטן גדולה – הקפידי שהנעליים ימשכו את הפוקוס ואל תוסיפי חגורה (שמעבר לזה שמאד לא תחמיא) תמשוך תשומת לב אל הבטן.
7. נסי, טעי ותהי
אני אוהבת להשוות את עולם האופנה והסטיילינג לבישול. אם את רוצה לבשל משהו חדש שאת לא מכירה, את לוקחת בחשבון שאולי זה לא יצא טעים וכמו שרצית, אך לפחות תלמדי ובפעם הבאה תעשי את הדברים אחרת ותשפרי. כך זה באופנה וסטיילינג – מנסים, טועים, תוהים ולומדים. גם היום, עם כל הניסיון שיש לי ביצירת מראות שונים ושילוב אביזרים, אני עדיין לעיתים עומדת מול הראי ומנסה כל מיני אופציות אבזור שונות עד שאני מוצאת את השילוב שנראה לי, ואם לא מצליח לי – לא נורא, בפעם הבאה זה יעבוד טוב יותר 🙂