איך לבחור את הג'ינס המושלם? סטיילינג בג'ינס (חתיכי)
הוא התחיל את דרכו כבגד עבודה עוד במהלך המאה 19, ומאז שהגיע לתודעתינו אי שם בשנות ה- 50, הפך ללהיט היסטרי ועד היום הוא אחד הפריטים ההכרחיים הן במלתחה הנשית והן הגברית. הוא הפריט הכי קז'ואל, הכי פופלרי, הכי בסיסי, הכי שימושי, שאף מלתחה לא שלמה בלעדיו.
יש הציע האדיר (לכל רשת/בית אופנה יש מגוון רחב מהם) באין סוף גוונים, גזרות, סוגי בד ודוגמאות, אך למצוא את הג'ינס המשולם, זה שיושב עלייך בול, עושה לך גוף חתיכי ונערי, זה ממש לא עניין של מה בכך, ומציאת הג'ינס המושלם עלולה להיות מתסכלת ואפילו לא נעימה ("מה אין שום דבר שמחמיא לגוף שלי"? זאת תחושה שאני לעיתים מקבלת אחרי שמדדתי כמה זוגות ועדיין לא נמצא האוצר)
אז כדי להקל על המשימה החשובה, להלן טיפים חשובים למציאת הג'ינס הזה, שלא תרצי להוריד מעליך ותמיד יגרום לך להראות נפלא:
גזרה
למי מתאים מה:
BOOT CUT
 (צר בחלק העליון ומתרחב באזור הברך) – לא יחמיא לעסיסיות האגן (מבנה אגסי) ההצמדות בחלק העליון תדגיש את רוחב האגן.
ישר – (אותו רוחב לכל אורך הרגל) – ברירת המחדל, יחמיא לכל מבני הגוף. אם את לא בטוחה מה יחמיא לך – לכי על גזרה ישרה.
סקיני – (צמודות צמודות לכל האורך) – לא יחמיא לעסיסיות האגן, ההצמדות רק תדגיש את האגן הרחב. למרות הפופלריות העצומה שלו, לא מחמיא לרבות וטובות מאיתנו.
BOY FRIEND – (רחבות ומשוחררות) גזרה זו זוכה לפופלריות רבה בימים אלו, אך למרות זאת, לא מחמיאה במיוחד לרבות מאיתנו: עודפי הבד יוסיפו עודף רוחב, המפשעה הנמוכה והגזרה הנמוכה יותר יקצרו את הרגליים וירחיבו את המראה. מתאים בעיקר לרזות ואלו שחייבות את הטרנד העכשיווי.
מתרחב – (ההתרחבות מתחילה קצת אחרי האגן ולאורך כל הרגל) יכול להחמיא לעסיסיות אגן, אך מתאים בעיקר לגבוהות מאד (וגם להן מומלץ להוסיף עקבים) אם את מתחת ל- 1.70, נסי את הגזרה הישרה וה- BOOT CUT.
גובה גזרה:
אני קוראת לקו הפופיק "קו המשווה" כל מה שמתחת לפופיק – גזרה נמוכה, וכל מה שמעל – גזרה גבוהה.
גזרה גבוהה: מתאים רק לצעירות, גבוהות נטולות אגן רחב. ככל שמתבגרים גזרה גבוהה ממש לא עובדת (בארה"ב קוראים להם בכינוי הלא מחמיא MOM JEANS – מכנסיים יכנעיות ומבגרות)
גזרה רגילה שיושבת באזור הפופיק – זאת ברירת המחדל שלך. תחמיא לכל מבני הגוף והגיל.
גזרה נמוכה – שלטה כאן לחלוטין במשך שנים. הגזרה לא מחמיאה לרוב הנשים. היות והיא מקצרת את אורך הרגליים (ואת אורך המראה ובכך גם מרחיבה אותו) היחידות שיכולות להנות ממנה הן אלו שיש להן רגליים ממש ממש ארוכות, וכמה כאלו את מכירה? אם את לא ממש מוכרחה, כדאי לוותר.
צבע
יש קשת רחבה של גוונים, מתכלת בהיר כמעט לבן לכחול כהה כמעט שחור. אז איזה צבע כדאי?
כלל האצבע הוא: ככל שהצבע כהה יותר, כך יחמיא יותר. אז אם את קצת יותר רחבה, לכי ישר על הגוונים הכהים יותר.

עובי הבד
באופן כללי, בד הדנים עבה יותר מהממוצע, אך גם כאן יש עוביים שונים.
כלל האצבע: ככל שהבד דק יותר – כך הוא ייצמד יותר ועלול להחמיא פחות. אם יש לך בטן גדולה, או רגליים לא מחוטבות – העדיפי את אלו עם הבד העבה יותר.
איך יודעים מה עובי הבד? פשוט מששים.
הרכב הבד
בד הדנים ממנו עשוי הג'ינס, יכול להיות דק, בינוני, עבה, עם אחוזי אלסטן/לייקרה/ספנדקס (המקנים לבד מתיחה) שונים.
איך יודעים מה טוב?
כללי האצבע הם:
1.
 ככל שהבד יהיה עבה יותר, כך יוכל להחמיא יותר, להסוות ולטשטש טוב יותר אזורים מאתגרים.
2. עדיף אחוז נמוך (2%) של אלסטן/לייקרה/ספנדקס כדי שהג'ינס ישב יפה על הגוף, אך לא ייצמד יותר מידי. כל שאחוז יהיה גבוה יותר כך הג'ינס ייצמד יותר לגוף ועלול להבליט יתר על המידה גם את מה שלא רוצים.
קרעים והלבנה
אלמנטים אופקיים תמיד ידגישו רוחב, כך שאם יש לך ירכיים עסיסיות, עדיף לוותר על קרעים אופקיים (מעבר לזה שהם "מפריעים" ליצירת קו אורך בצבע אחיד שמאריך את הרגל)
באופן כללי – עם עברת את גיל 20 ומשהו, אפשר לוותר על כל הקרעים המתלהבים.
הלבנה – על הרבה ג'ינסים יש מעיין כתמים לבנים, אם יש לך ירכיים עבות, העדיפי את אלו עם הלבנה היוצרת מעיין מלבן ארוך לאורך הירך. ההלבנה הזאת מחמיאה היות ויוצרת אלמנט אנכי מאריך, כאילו "חותכת" את רוחב הרגל ויוצרת אשליה של מראה ירך צרה יותר.
האורך 
ככל שהמכנסיים ארוכים יותר, כך הרגליים נראות ארוכות (ורזות יותר), לכן אם רגלייך פרופרציונלית קצרות ו/או האגן רחב – כדי להקפיד על אורך מקסימלי (שמגיע 3-4 ס"מ מהרצפה).
כל ה- 7/8 ואלו שמסתיימים באזור הקרסול – יקצרו
כיסים
חשוב במיוחד לעסיסיות הישבן. לא מספיק שיש כל כך הרבה גוונים, גזרות, כדי להקשות עלינו עוד יותר – יש גם מגוון רחב של כיסים. עם/בלי רקמה, גדולים/קטנים וממוקמים באופן שונה בחלק האחורי.
כללי האצבע 
1. מיקום הכיסים הכי מחמיא הוא במרכז כל אחד מהישבנים (מבחינת רוחב וגובה) וכשתפר הכיס מקביל לתפר באחורי המכנס כמו בתמונה פה.
2. עדיף כיסים ללא תוספות כמו כפתורים, רקמות, ריצרצים וכו.
3. כיסים מרוחקים, קרובים, גבוהים – ייצרו מראה ישבן רחב.
כיסים נמוכים – גם יקצרו ויזואלית את אורך הרגל ולא יחמיאו.

ואם יש לך ישבן שטוח –
1. העדיפי כיסים בולטים וגדולים שייצרו אשליה של ישבן
2.אם אפשר שעל הכיסים תהיה תוספת (רקמה, כפתורים, כפל וכל דבר שמוסיף נפח) – זה אפילו טוב יותר.


מבנה תפר עליון אחורי 
(באנגלית YOKE)
היום ונמצא בחלק האחורי, חשוב במיוחד לא
התפר הזה קיים כמעט בכל המכנסיים וחשוב לעסיסיות ושטוחות הישבן, היות שכל אחד מהם יוצר מראה קצת שונה לאחוריים.
מה מתאים למי?
V ישר – ברירת המחדל והכי מחמיא להרבה מאיתנו.
ללא תפר – פחות מחמיא לעסיסיות הישבן.
מקומר – מתאים לשטוחות הישבן, היות והקווים העגולים יוצרים מראה יותר עגול ומקומר.
עמוק – בשל רוחבו, "מוריד" את הכיסים למטה, מקצר את הרגליים ויוצר מראה פחות מחמיא.

ועוד כמה המלצות כלליות:
@ הכי חשוב

כפי שראית, מכנסי הג'ינס מורכבים ממספר אלמנטים המשפיעים מאד על איך בסופו של דבר הוא יראה עליך, למצוא את האחד שמכיל את כל הפרמטרים הנכונים הוא מאד קשה, לכן קבעי לך עדיפויות:
אם את גבוהה, רזה וחטובה – הכל יראה נפלא עלייך.

לכל השאר – הדברים החשובים ביותר הם – צבע הג'ינס (כהה יותר), סוג הגזרה (ישרה) וגובה (רגיל-פופיק) ואלו שלושת הפרמטרים הקובעים.
כל השאר בחשיבות משנית ואם יש לך ישבן עסיסי במיוחד – הקפידי גם על מבנה ומיקום הכיסים ועל סוג התפר האחורי עליון.
@ סבלנות ומצב רוח טוב
אני שונאת לקנות ג'ינס, תמיד מרגישה שמנה יותר ממה שאני. לכן כשאני יודעת שאני צריכה לקנות אחד, אני לוקחת נשימה עמוקה, מתאזרת בסבלנות ומצב רוח טוב ויוצאת למצוא את האוצר האבוד.
אז כשאת קונה ג'ינס, ממליצה לך לאמץ גישה דומה – הרבה סבלנות, לא להכנס למצב רוח רע אחרי מספר מדידות, יש לכולן, רק צריך אולי יותר לחפש.
@ חברה לעת צרה
אם את לא סומכת על עצמך, לא בטוחה מה מחמיא לך, נכנסת מהר מידי למצבי רוח, קחי איתך חברה טובה שתוכל לתת לך חוות דעת אובייקטיבית (לא הייתי סומכת על רוב המוכרות בחנויות, הן עובדות על עמלות והרבה פעמים אין להם מושג בסטיילינג) וגם לעודד.
@ עקבים
עלית על עקבים = ירדת במשקל. כשאני לובשת ג'ינס אני מחפשת את הנעליים עם העקב הכי גבוה, כל ס"מ בגובה זה פחות ברוחב. זה פשוט כך. אז אם את רוצה מראה חתיכי יותר – הוסיפי גובה.
@ מתאים לכל דבר (כמעט)
ג'ינס הוא פריט הקז'ואל האולטמטיבי, אך זה עדיין לא אומר שאי אפשר ללבוש אותו בערב או לאירועים יותר מלובשים. מספיק שתוסיפי ז'קט/תיק קלאצ'/נעלי עקב (אפילו סטיליסטו, למראה סופר לוהט) וגם יצרת משהו אחר. נסי את הג'ינס שלך בכל מיני וריאציות, לא רק עם טי שירט.
סטיילינג חתיכי ומדליק לך.