אני שומעת את זה כל הזמן – "הכי חשוב לי שיהיה נוח ולכן אני לא הולכת עם עקבים" כאילו שעקבים זה שם גנרי למשהו אחד והמשהו האחד הזה הוא לא נוח.
אז, יש לי שתי בשורות חשובות:
1. עקב זה לא דבר מוחלט, יש קשתרחבה מאד של עקבים: עבים, דקים, גבוהים ונמוכים, עשויים מעץ, גומי, ברזל, חבל וכו. עקב א’ לא דומה ל-ב’ או ל-ג'. וכל אחד משפיע אחרת על הנוחות שלך.

2. נעלי עקב הם לא ההפך מנוח, יש הרבה מאד שהן נוחות להפליא!
אני נחשבת לגבוהה יחסית (1.71) ועדיין אני תמיד על עקבים, וזאת למה?
לעקבים יש יתרונות ששום דבר אחר לא יכול לתת לי:
* מאריכים את המראה בכלל ואת הרגל בפרט ובכך יוצרים מראה רזה יותר – עלית על עקבים = ירדת במשקל !
* יוצרים מראה נשי יותר.
* מוסיפים משהו אחר: אלגנטי, סקסי, מגניב, מסוגנן וכו.
משדרגים בקלילות את המראה
משנים את העמידה והיציבה ובכך משנים משהו פנימי: גורמים לך להרגיש ביטחון עצמי, נשית ועוד כל מיני תחושות חיוביות שעולות – אין הסבר הגיוני לזה, אבל זה עובד.
למה להתעלם מהיתרונות האלו כשכל אחת יכולה למצוא תמיד את הנעל עם העקב הנח לה? לעיתים זה יכול לקחת יותר זמן ומדידות, אך תמיד אפשר למצוא.
להלן מספר עקרונות שיעזרו לך למצוא את העקב הנכון –

* שיפוע
אחד הפרמטרים החשובים ביותר. כלל האצבע הוא ככל שהשיפוע גדול יותר כך הנעל תהיה נוחה פחות. 
לכן נעל עם עקב יחסית גבוה אך עם פלטפורמה מקדימה (המקטינה את השיפוע) יכולה להיות נוחה יותר מנעל עם עקב נמוך יותר אך שיפוע גדול יותר (ללא פלטפורמה).
בתמונה: נעלי ישיבה בלבד, לא נראה לי שמשהי אכן יכולה ללכת עליהן מעבר לשני צעדים.
בתמונה: למרות העקב, בגלל הפלטפורמה אין כאן שיפוע והנעל תהיה נוחה להפליא.
* גובה העקב
ככל שהעקב יהיה גבוה יותר הנעל תהיה נוחה פחות (לו רק בשל היציבות הפוחתת). כן אין מה לעשות הגב שלנו פחות אוהב גורדי שחקים מתחת לרגל, אבל אף אחד לא אמר שצריך ללכת על 20 ס"מ, גם עקב קטן של 4 ס"מ יעשה עבודה טובה.

בתמונה: גם עקב קטן יעשה עבודה גדולה וטובה.
* רוחב העקב
ככל שהעקב דק יותר הוא יציב ונוח פחות. זה לא אומר שצריך ללכת עם נעל מגושמת וכעורה, עקב ברוחב/קוטר 2-3 ס"מ גם יעשה עבודה טובה. גם עקב ה WEDGE (הנמשך לאורך כל הנעל) הרבה פעמים נח ויציב יותר.
בתמונה: עקב WEDGE יעניק יותר יציבות ונוחות.
* רכות החומר
ככל שהחומר ממנו עשויים העקב והסולייה יהיו רכים יותר כך הנעל תהיה נוחה יותר: גימור גומי יהיה נוח יותר מאשר עץ ומתכת (הכי לא נח בשל הכובד וקושיי החומר) ואף מעור או חומרים סינטטים אחרים.
בתמונה:  למרות העקב הבינוני, העקב והסוליה עשויים מגומי שהופכים את הנעל לנוחה הרבה יותר.
* נעל סגורה או פתוחה
נעל ש"יושבת" כמו שצריך על הרגל תהיה נוחה יותר, במיוחד חשוב כאשר מדובר בסנדלים: אחד פתוח המחזיק את הרגל על ידי פס דק בלבד מקדימה יהיה פחות נוח ממשהו שמחזיק את הרגל גם מאחור.
בתמונה: הסנדל מחזיק את הרגל על ידי הרצועות מקדימה וגם תופס מאחור, כך שהרגל "לא תרקוד" בתוך הסנדל ויהיה יותר נוח.
* איכות
נעל שעולה 50 ש"ח לא יכולה להיות איכותית: לא מבחינת החומרים, המבנה, האימום והגימור ולפיכך לא יכולה להיות נוחה (גם אם היא שטוחה לגמרי) רוצה נעל נוחה וטובה (שגם לא תהיה חד פעמית) היי מוכנה ונכונה להשקיע קצת יותר!
.
* מבנה פנימי
נעל, שהחלק הפנימי שלה מרופד בכריות או בנוי כך ש"מתיישב" בול על כף הרגל, תהיה נוחה יותר.

בתמונה: אם הרפידה הפנימית בנעל שלך נראית כך, היי בטוחה שהנעל תהיה נוחה.
* וגם עניין של הרגל
ללכת על עקבים זה גם סוג של הרגל. אם את לא רגילה והיית רוצה לנסות אז התחילי "בקטנה". אפשר לתרגל בבית בהתחלה ועם עקב נמוך ולאט לאט לצבור בטחון ויציבה. ותראי שאפשר להעביר את כל היום על הגובה 🙂
* הכי מומלץ: מצאי את שביל האמצע
זה נכון לגבי עקבים וזה נכון לכל דבר בחיים – הדברים המופלאים קורים כשאנו יוצאים מאזור הנוחות שלנו. אז לא צריך לוותר לגמרי על הנוחות וללכת עם סטילטו 20 ס"מ אך מצד שני לא חייבים את הקרוקס המאד נוחות – אפשר למצוא משהו באמצע נשי, מסוגנן עם עקבים שיהיה מספיק נוח להעביר אותך את כל היום. כן, יכול להיות שתצטרכי לוותר קצת על הנוחות, אך בתמורה תקבלי הרבה הרבה יותר.